"DORTY A PEČENÍ"
 
Zkratky, vysvětlivky ...
 
Piping gel
 Gel je čiré barvy (průhledný). Je to sladký bezbarvý gel. Lze barvit potravinářskými barvami a vytvářet lesklé dekorace. Jeho čirá průhledná barva se využívá rovněž k imitaci vody. Používá se také k vytváření rosy na květech. Je určený i na potahovací hmoty.
Tento Piping gel je od firmy Wilton.
Glycerin
Potravinářské ředidlo gelových barev.
Glue
Potravinářské lepidlo. Používá se k upevnění modelovaných dekorací k povrchu z modelovacích hmot, ke spojení jednotlivých částí figurek, květů ...
White Icing (WI)
Modelovací hmota od firmy Callebaut - Belgie. Toto je již hotová hmota k modelování, či potahování korpusů. Základní barva je polární bílá s vanilko-citrónovou příchutí. Tato hmota je perfektní k modelaci veškerých figurek a ozdob ze silikonových forem.
Modelovací hmota K2 (K2)
Modelovací hmota výrobce z Maďarska. Toto je rovněž již hotová hmota, určená k modelování, či potahování korpusů. Základní barva bílá. U této hmoty se snadno docílí požadované barvičky, hmota totiž neobsahuje žádnou kyselinu citrónovou, jako WI.
LAP Wonder (LW)
Vysoce elastická potahovací hmota bílé barvy, jemné nevýrazné chuti, lze ji dochutit i esencí. Není nutná silná vrstva této hmoty k potahování dortů, netrhá se a krásně se s ní pracuje i při větších plochách. U této hmoty se snadno docílí požadované barvičky s gelovými barvami.
Lap Model (LM)
Toto je italská modelovací hmota s kakaovým máslem, bílé barvy, jemné vanilkové chuti, kterou lze dochutit i esencí. Tato hmota je perfektní pro modelování květin, ozdob z patchworku (abeceda), figurek ... U této hmoty se snadno docílí požadované barvičky s gelovými barvami.
Rolled fondant Wilton (RF)
Hotová hmota firmy Wilton. Je barvy bílé a úžasně barvitelná. Krásně se s ní modelují květiny. Je určená i k potahování korpusů.
Pravý mandlový marcipán (PM)
Já používám s min.podílem mandlí 50%. Je smetanové barvy a je potřeba k docílení bílé barvy tento marcipán vybělit. Má úžasnou mandlovou vůni a chuťově je vynikající. Krásně se s ním pracuje. Já ho přidávám i do moučníků.