ORGANIZACE A ORGANIZÉRY OSTATNÍCH

100 vyšívaček, 100 různých názorů! ... jaký systém klíče používáte při vyšívání? Podle čísel? Podle odstínů? Či nějakým systémem podle značek?

Ainny  : Já v tom mám pro mě přehledný chaos - do organizéru si dávám po návleku (tedy nastřižených šest přadýnek) a podle toho jak je potřebuji. Nepřipravuji si všechny mulinky předem, ale až když přijde ve výšivce na řadu. Ostatní mám v boxu podle čísel. Na organizér si píšu značku i číslo, takže když mi tam dojdou, tak jdu najisto pro konkrétní číslo. Např. u jednorožce mám nejméně dvě barvy, u kterých mám třeba jen šest křížků. Na to se mi nevyplatí mít celou dobu návlek na organizéru.


JituleBambule : Já si je rovnám v tom pořadí jak jsou napsány v popisu u předlohy. Ten si okopíruji, v kroužkových deskách pak mám takové kapsy po synkovi od hokejových kartiček, ty jsou po 9ks, takže i na tom papíře si je čarami oddělím po 9 a pak vím že tuhle značku hledat třeba v pátém futrálku :) a do toho papíru si hned zapichuji ke značkám i jehly s navléknutými zbytky. V kapsičkách pak mám celá přadýnka. Já nepřemotávám, ani nestříhám dopředu. Z přadýnek vytahuji po dvou, někdy po třech "párcích" (viz.jajka, to se mi moc libí, budu to zjevně používat) :))


Macluc : Co se týče třídění, tak nejvíc mi vyhovuje mít organizér od Paka a když vyšívám určitou sadu, tak si nejprve roztřídím bavlnky dle značek a pak už jednotlivé návleky si připravuji na ten organizér .. je to hodně praktická věcička..


Jajka : Papírový klíč si vytisknu na A4 2x, jeden si rozstříhám na jednotlivé značky a ty nalepím lepidlem na organizér. Ten druhý klíč mám na zbylé návleky, které si pod značku provlíkám. Jehlu vytáhnu, jenom návlek ponechám ...


Marilea : Já si do plastikových organizérů od DMC - A4 - dvojlist (slouží pro uchovávání nových mulinek) nalepila jednotlivé značky a zasunula tam na napínátkách odstín, který značce odpovídá. Na organizér si dám pouze 1 návlek daného odstínu. Pravdou je, že pořád stříhám a není to zrovna nejrychlejší, ale zdál se mi tento postup nejpřehlednější a hlavně když nevypotřebuji celou mulinku, tak mi zbytek zůstane na napínátku a nerozstříhaný. :-)


Jeanny : Já mám u každé mulinky (na namotávátku) ty značky nakreslené na žluté papírové pásce, abych to mohla po dokončení zase odlípnout. Značky řadím za sebou podle barev, a v rámci barev nahodile (neboli jak mi to přijde pod ruku). Takže když vím, že budu vyšívat něco zeleného, tak hledám jenom v části organizéru (krabičky), kde mám zelené odstíny, a jenom tam koukám po potřebné značce. Smolíka mám, když si barvu pamatuji blbě - pak musím do seznamu značek s barvami a dohledat, co vlastně hledám ...