"MIRABILIA"
JAK ZAČÍNÁM VYŠÍVAT JÁ ...

Tato stránka vznikla na základě vašich nejčastějších dotazů ..."Kompletace"


ZKOMPLETOVANÝ BALÍČEK Mirabilia si většinou objednávám TADY! S tímto e-Shopem jsem velice spokojená!  Jsem bezstarostná, že bych něco postrádala, nebo že bych špatně nakoupila. K předlohám mají vše, jak má být, dle předlohy. Co se týče ceny, levnější už je snad jenom dražba na eBay, ale ne vždy je to pravidlem! Velká většina Mirabilií je zdobená spoustou korálků různých barev a velikostí. Není to zrovna levná záležitost, a tak každá ušetřená korunka potěší :-))


"Vyšívá se ... "


  Všechny se vyšívají 2 VLÁKNY PŘES 2 NITKY, bavlnkami DMC, na len 28 ct., nebo 32 ct. hustoty, různých rozměrů a barev. Z ABCstitch mě vždy přijde tento len již se začištěným okrajem, oentlovaný! Je to sice drobnost, ale mě vždy potěší!
RAINBOW GALLERY WISPER, je to chlupaté mohérové vlákno, kterým se vyšívají některé Mirabilie. Toto vlákno po vyčesání působí velice efektně, jako kožešina. K vyčesání tohoto vlákna jsem nejdříve používala tvrdý zubní kartáček, ouško jehly ... zkrátka vyzkoušela jsem všechno možné, co by mohlo tuto "kožešinku" načechrat. Všechny tyto pokusy byly nedostačující. Až jednou jsem objevila speciální kartáček na Wisper v TOMTO E-SHOPU!! Rázem jsem měla po problému. Kartáček opravdu šetrně a bohatě vyčeše vlákno!! Vřele doporučuji!! Kdo si ho koupí, nikdy neprohloupí!! Více sekce "Wisper"


"Styl vyšívání"


  NEŽ ZAČNU VYŠÍVAT, vždy si nejdříve udělám kopii předlohy a prohlédnu si ji celou velmi důkladně. Orientačně si zjistím, kde jsou korálky a jejich velikost v daném místě a také co mám nejdříve vyšívat, abych mohla současně s křížky přišívat i korálky bez problémů s bubínkem (OBRÁZEK 1) (OBRÁZEK 2) !!!
VYŠÍVAT ZAČÍNÁM OD STŘEDU, abych měla výšivku přesně uprostřed látky. Střed látky najdu tak, že ji přeložím na půl po délce a pak kolmo zase na polovinu. Tímto přeložením vznikne čtvrtina. Tam, kde se přehyby protnou, mám střed. Na předloze si tímto způsobem propojím šipky horní - dolní, pravá - levá, jsou vyznačeny na okrajích! Tam, kde se protnou, mám střed v předloze.
První křížek začínám barvou, které je v daném místě nejvíce. Mám největší pravděpodobnost, že se nepřepočítám. Vytvořím si tak současně i základ pro rubové čisté zapošití!
Každý má svůj STYL VYŠÍVÁNÍ. Někdo vyšívá po řádkách, já vyšívám po mapách. Začínám spodním stehem od shora dolů a krycím stehem se vracím nahoru. Moje krycí stehy směřují doprava. Je jedno, který směr si kdo zvolí! Důležité je, aby byly všechny krycí křížky vedeny jedním směrem po celé výšivce. V opačném případě by byla výšivka neúhledná a při pohledu by křížek stejné barvy, barvu změnil! V rubu výšivky mám vodorovné řádky, které mě slouží k zapošití bavlnky. V žádném případě nedělám v rubu uzlíky!! Nejenom že kazí vzhled, ale časem se i uvolní a rozvazují!!


"Obšívání"


NEBO-LI ZADNÍ STEH ... Všechny Mirabilie jsou dokresleny obšíváním, což je zadní steh. Nejdůležitější u obšívání Mirabilií je obličej a tělo, tyto dotváří celkový dojem obrazu a věrohodnost vizáže. Jelikož v předloze mnohdy půlkřížek chybí a prosvítal by len, dotvářím celkový vzhled po obšití obličeje a těla dovyšitím těchto chybějících půl křížků podle citu i přesto, že v předloze nejsou vyznačeny!!!
Někomu se možná bude zdát, že je to spousta informací ... někdo tu bude třeba něco postrádat ... klidně se ptejte, ráda vám na vše odpovím ...


Jajka