"MIRABILIA"
VÍTÁM VÁS V SEKCI KŘÍŽKOVÉ VÝŠIVKY

 

... kterou jsem zcela věnovala designérce Noře Corbett ...

Tato designérka a její předlohy mě učarovaly. Všechny předlohy jsou nádherně propracované!! Jedna je hezčí než druhá. Ne každý si ovšem na její královny a víly troufne, ne každému se líbí. Z převážné části jsou obrazy zdobené korálky - Mill-Hill, mohérovou nití - Wisper či barevnou kovovou nití - Kreinik. Kdo jednou okusí tuto nádheru vyšít, už se od ní nedokáže odpoutat, stejně jako já.

"První MIRABILIA"

  Moje první láska byla "Zimní královna" - Winter Queen a po ní následovaly ihned další a další.... Ta prvotní obava, že nezvládnu přišívání korálků nebo křížkování Wisperem, byla zbytečná. Tyto obrazy se vyšívají na různobarevné lny 32ct. nebo 28ct. hustoty. Velice oblíbené jsou i ručně barvené lny. Vzhledem k náročnosti jsem si pořídila také několik velikostí bubínků, abych při vyšívání neponičila již přišité korálky. Kousek po kousku jsem zdolávala předlohu, až jsem se dopracovala k samotnému konci a obraz byl na světě! Vidět první královnu vyšitou mě natolik motivovalo, že jsem se vrhla na další a další královny. Předlohy Nory Corbett mě natolik okouzlily, že jsem rázem měla potřebu vlastnit je všechny bez rozdílu. Jednu po druhé jsem si začala kupovat, až jsem je získala úplně všechny, tedy celou tuto nádhernou kolekciod první až po poslední ... Nyní s netrpělivostí čekám na každou její novinku. Tyto předlohy archivuji tak, že jsem si pro ně pořídila pořadače a fólie, do kterých si je ukládám. Mám je tak seřazené jedno čísílko po druhém. V každém pořadači je místo pro30 předloh a už plním čtvrtý pořadač ... Mám z této kolekce nesmírnou radost, to mi věřte! A tak se stal ze mne současně také sběratel předloh Nory Corbett. Celou tuto kolekci najdete na mých stránkách v sekci

"Moje sbírka NC"

Jestli i Vás chytla tato designérka se svými předlohami za srdíčko a rádi byste si nějakou také koupili, zvolte odkaz e-Shopy . Doufám, že se Vám sekce "Mirabilia" líbí a budete se sem rádi vracet. Slibuji Vám, že stánky budu co nejčastěji aktualizovat a dělit se s Vámi o radost z vyšívání!!!

                                               Jajka