"Moje spolubydlící orchideje"
 
... a takto to vypadá, když se mi sejdou dva tři kousky čehokoliv ...
 

Na počátku toho všeho bylo moje pečení dortů a zdobení květinami, tedy i orchidejemi.
Jednoho dne jsem si nesla domů z květinářství svůj první Phalaenopsis. Nádherně kvetl, ovšem než jsem se dostala k fondánové věrné kopii květů, odkvetl. Abych řekla pravdu, myslela jsem si to. Náhoda tomu chtěla a já šla o několik týdnů zase kolem květinářství a to už jsem si nesla domů dvě orchideje, obě plné nádherných květů! O orchidejích jsem nevěděla vůbec nic a tak jsem ani netušila, jaké požadavky na zdárné pěstování mohou mít. Když odkvetly i tyto krasotinky, začala jsem hledat pomoc na internetu. Také jsem si pořídila několik chytrých knih o pěstování orchidejí, abych zjistila, jak jim zpříjemnit kvalitní život u nás. Světe div se, první moje neohrabané pokusy o pěstování se brzy ukázaly jako správná cesta, jelikož začaly narůstat další květní stvoly! Ale je pravdou, že hybridy jsou vyšlechtěné pro snadné pěstování v bytě a jejich nároky jsou mnohem schůdnější, než u přírodních kultivarů. Leckterá pěstitelská chyba je odpustitelná. Moje radost byla ale obrovská, přesto, že se jednalo "pouze" o hybridy a sílila s každým novým výhonem, lístkem či květem ...
K narozeninám jsem dostala další čtyři krasotinky, z kterých jsem měla obrovskou radost a to nejenom proto, že byly darované. Okna se mi rychle zaplňovala ... a už v tom zase lítám, je to jako silně návyková droga. Pro mě tedy každý koníček :)
V začátcích mi bylo jedno, zda se jedná o komerční hybrid, nebo botanický druh, nijak jsem to nerozlišovala. Mnohem důležitější pro mě bylo to, že mi dělají neskutečnou radost a všechny kvetou! Dnes už převažuje botanika, a to hlavně chladnomilné miniaturky.
K těmto "princeznám" časem přibyly další a další, dnes už jich mám hodně přes? ... a víte, že už ani nevím :) a zřejmě to není ještě konečný počet :o))
A co říct na závěr? ..., že už se zase těším na narozeniny,
svátek ... a na každý nový den  přece, ne? :o)

 

                                               Jajka